Školy

EPM v ČR dlouhodobě spolupracuje se středními školami po celé republice, které pravidelně vysílají školní týmy na naše konference.  

Mimo zasedání pořádáme také akce přímo na středních školách. Ty mají za cíl studentům představit činnosti naší organizace, aktuální evropská, domácí i světová témata, ale také přímo ve škole poskytnout žákům platformu pro vyjádření svých názorů, zlepšování znalostí cizího jazyka a veřejného vystupování.

Pořádáme zpravidla dva typy akcí: 

Prezentace Evropského parlamentu mládeže (EPM)

Ve zhruba 45 minutách Vás a studenty v krátkosti seznámíme s našimi aktivitami, představíme Vám, jakých projektů se mohou studenti zúčastnit a co jim může účast nabídnout. 

Den Evropského parlamentu mládeže

Den Evropského parlamentu mládeže (Den EPM) je přibližně šestihodinová simulace konference EPM v ČR, kterou pořádáme přímo na školách. Naši členové přijedou přímo k Vám a seznámí interaktivní formou studenty se všemi částmi programu našich konferencí, tedy s teambuildingem, prací v komisích a valným shromážděním. Studenti tak mají možnost se seznámit se základními principy práce na zasedáních a učitelé mohou posoudit možné přínosy organizace pro jejich žáky a školu. 

Pokud máte zájem o akci EPM v ČR u Vás ve škole, nebo byste rádi přihlásili školní delegaci na plánované RVK, vyplňte tento dotazník, nebo se obraťte na hr@eyp.cz. 


Naše webové stránky vyžadují pro svoji správnou činnost cookies. Dalším používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím